Festival 2011

Na festival Ars Poetica zavíta americká autorka Catherine Bowman.

Medzinárodný festival poézie Ars Poetica prinesie do Bratislavy už 9. ročník multižánrového podujatia, ktoré spája súčasnú poéziu s ďalšími druhmi umenia. Do Bratislavy zavítajú poeti z Talianska, Španielska, Francúzska, Veľkej Británie.

Diváci budú mať možnosť zažiť i performance básnikov z USA, Írska, Švajčiarska, Nemecka a okolitých štátov. Medzi tohtoročné hviezdy patrí uznávaná americká autorka Catherine Bowman, držiteľka ocenenia Kate Tufts Discovery Award 1994 a írsky básnik Gabriel Rosenstock, autor 13 zbierok poézie a zbierok haiku, písaných zväčša írsky (tzv. Gaelic).

Divákov určite prekvapí aj experimentálny básnik a profesor z Londýna Jeff Hilson, ale aj Talian Gian Mario Villalta, či poľský básnik Zbigniew Machej. Slovenskú poéziu budú na festivale reprezentovať Mila Haugová, Marián Milčák, Michal Habaj, ale aj improvizované performance Vlada Jančeka a virtuálny básnický projekt Generátor X.

Ars Poetica sa začne vo štvrtok 29. septembra a potrvá do 3. októbra v A4-nultom priestore a kine Mladosť. Okrem vystúpení súčasných básnikov, ponúkne koncerty nezávislých hudobných interpretov a filmové celovečerné i experimentálne formy. Prednášky a diskusia zaznejú v Slovenskom rozhlase, na Filozofickej fakulte UK a na Ústave slovenskej literatúry SAV.