všetci artisti Ars Poetica 2023

Martina Straková

Martina Straková debutovala básnickou zbierkou Pohľadnice z neviditeľných miest (Ars Poetica, 2019), za ktorú získala ako prvá debutantka v dejinách Slovenska prestížne medzinárodné ocenenie The Bridges of Struga Award, ktoré udeľuje pod patronátom UNESCO medzinárodná porota na najstaršom festivale poézie v Európe Struga Poetry Evenings v Severnom Macedónsku.

Pod umeleckým menom Irène Findrych publikovala doposiaľ dve rozprávkové knižky pre deti: Štyri strakuľky a jeden kolibrík alebo Vianočné prekvapenia, aké ste ešte nezažili (Mladé topole, 2019) a leporelo Puntidlo a Puntidielko. Rozprávkové machuľky (Mladé topole, 2021). Straková je aj nominantkou festivalu Ars Poetica pre jediný projekt venovaný poézii v Európskej únii a ňou podporovaný – Versopolis.

Okrem písania poézie a rozprávok pre deti sa venuje aj umeleckému prekladu z nemčiny a angličtiny do slovenčiny a naopak. Od roku 2013 vedie workshop tvorivého písania pre verejnosť, ktorý ponúka program medzinárodného festivalu poézie Ars Poetica. Je zakladateľkou a riaditeľkou občianskeho združenia a vydavateľstva Mladé topole a autorkou online lifestylového projektu Príbehy a peripetie Gertrud Wurmovej. Žije a tvorí v Bratislave. Viac o autorke na www.martistrak.sk

 

Písanie sebe ako meditácia

Kurz tvorivého písania pre verejnosť s Martinou Strakovou

Príďte na kurz tvorivého písania, napíšte list a zažite transformačný pocit katarzie.

 

Kedy a kde?

17. novembra 2023 o 10.30 v Lisztovom pavilóne Univerzitnej knižnice

na Klariskej ulici 1 v Bratislave

 

Prečo prísť a čo sa na kurze naučíte?

Dozviete sa čosi o nácviku stratégie písania ako procesu sebapoznávania a nachádzania odľahčenia v stresových životných situáciách.

Naučíte sa, ako zakomponovať do svojho života písanie, ktoré sa pre vás môže stať jedinečnou cestou v procese eliminovania stresu na personálnej a globálnej úrovni.

 

Vstup voľný